Biyografi

Recep Babacan Kimdir?

Recep Babacan 1973 yılında İstanbul’da doğdu. İlk ve Orta Öğretimini İstanbul’da tamamladıktan sonra Osmanlıca eğitimini ilerletmek üzere Sakarya’ya gitti. Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi, Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü, ve Uluslararası İlişkiler bölümlerinden mezun oldu. Çeşitli dergi ve kitaplarda editörlük yaptı. 2009 yılında Şehidim dergisi Genel Koordinatörlüğünde bulundu.

2010 yılında, Çanakkale Savaşlarında büyük başarılara imza atmış olan ve yeni neslin tanımaya muhtaç olduğu bir Çanakkale kahramanı Oğuz Onbaşı’nın romanını yazdı. 2013 yılında, Osmanlı İmparatorluğunun 34. Padişahı Cennet mekan Sultan Abdülhamid Han hakkında “İmparatorluğun Son Nefesi Ulu Hakan Sultan Abdülhamid Han" isimli kitabını yayınladı.

2015 yılında Osmanlı Padişahlarının Peygamber Efendimiz (S.A.V) olan sevgisinin anlatıldığı "Osmanlı Sultanlarında Aşkı Nebi" isimli kitabını yayımladı.

2017 yılında 5 Valide Sultanının hayatından önemli kesitleri okuyucularına sunan “Hilafet İncilerinin Sedefleri” isimli kitabını yayınladı.  Anadolu’nun birçok il ve ilçesinde “Aşk-ı Nebi” konferansları verdi. Yıllardır radyo ve televizyonlarda popüler tarih ve kültür tarihi üzerine programlar yaptı. 

2019 yılında Berceste-i Osmani isimli kitabını yayınladı.Gazete ve dergilerde de yakın tarihimiz ile ilgili  yazıları yayınlanmaya devam etmektedir. Ulusal ve yerel bir çok gazetede köşe yazarlığı yapan Babacan evli ve 3 kız çocuk babasıdır. 

Haberdar Olun