Elazığ Palu Konferansı

Kemahlı Araştırmacı Yazar Recep Babacan, Kemaliye ve Palu İlçelerinde “Osmanlı Sultanlarında Aşk-ı Nebi” konulu Konferanslarda, Osmanlı padişahlarının Peygamber Efendimize (S.A.V.) olan sevgilerini anlattı. İki ilçede de, konferansa büyük ilgi gösteren vatandaşlar salonları hınca hınç doldurdu.


PALU HALKINDAN KONFERANSA BÜYÜK İLGİPalu Kaymakamlığı tarafından Salon Balkon’da düzenlenen konferansa, Palu Kaymakamı Mehmet Öztürk, Belediye Başkanı Sait Dağoğlu, AK Parti İlçe Başkanı Abdulkadir Şaştım, İlçe Milli Eğitim Müdürü Fahri Alakaş, İl Genel Meclis Üyesi Hüseyin Saylan, ERGAB Başkanı Sedat Sevim, kamu kurumlarının müdürleri, Öğretmenler, Öğrenciler ve bini aşkın vatandaş katıldı.


Programın açılış konuşmasını yapan Palu Kaymakamı Mehmet Öztürk, katılımcılara teşekkür ederek, kaymakamlık olarak konferanslara büyük önem verdiklerini ve aralıklarla bu tür organizasyonlar yaptıklarını, çok verimli geçtiğini ve ilçeye de önemli değer kattığını belirtti.
“Osmanlı Sultanlarında Aşk-ı Nebi” konulu Konferansa konuşmacı olarak katılan Araştırmacı Yazar Recep Babacan, slayt gösterisi eşliğinde gerçekleştirdiği sunumunda, 623 yıllık Osmanlı döneminde ve bugün dış mihraklar tarafından oynanan oyunları örneklerle anlatarak, “401 yıl bir Vali ile idare edilen Suriye, 395 yıl bir Vali ile idare edilen Irak ve 365 yıl bir Vali ile idare edilen Mısır'da, bugün kan akmaya devam ediyor. Bunda bütün Müslümanların vebali var. Bu kandan hepimiz sorumluyuz” dedi.
Konferansın sonunda, Kaymakam Mehmet Öztürk ve Belediye Başkanı Sait Dağoğlu tarafından, Araştırmacı Yazar Recep Babacan, ERGAB Başkanı Sedat Sevim ve Gazeteci Fuat Mehmet Işık'a üzerinde isimlerinin yazılı olduğu bir duvar saati hediye ederken, AK Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanı Faruk Kaya'da bir teşekkür plaketi takdim etti.Konferans için Palu'da bulanan Araştırmacı Yazar Recep Babacan, ERGAB Başkanı Sedat Sevim ve Gazeteci Fuat Mehmet Işık, Kaymakam Mehmet Öztürk ve Belediye Başkanı Sait Dağoğlu'nu makamlarında ziyaret ederek, bir süre sohbet ettiler.

instagram facebook twitter

Haberdar Olun