Kemaliye Konferansı

Kemaliye İlçesine gelen Araştırmacı Yazar Recep Babacan, Kaymakamlığın organizasyonunda Atatürk Kültür Merkezi'nde "Osmanlı Sultanlarında Aşk-ı Nebi" konferansıyla sevenleriyle bir araya geldi.

Kaymakam Alper Çifci ve Belediye Başkanı Mustafa Haznedar'ın Ankara'da bulunmaları dolayısıyla katılamadığı konferansa, Belediye Başkan Vekili Nurcan Akkuş Özçelik, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Kuleli, AK Parti İlçe Başkanı Erdem Atmaca, İl Genel Meclis Üyesi Hüseyin Peker, İlçe Müftüsü Ahmet Bulut, ERGAB Başkanı Sedat Sevim, Kemaliye Spor Kulübü Başkanı Emin Atmaca, Kemaliye Kültür Turizm Derneği Başkanı Etem Kılıç ve yüzlerce vatandaş katıldı.Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan programda konuşan Kemaliye İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Kuleli, konferansa gösterilen ilginin kendilerini mutlu ettiğini ve bu tür programların ilçe için önemli olduğunu belirterek, konferansa konuşmacı olarak katılan Recep Babacan'a teşekkür etti.Konferansa konuşmacı olarak Araştırmacı Yazar Recep Babacan, Osmanlı padişahlarının Peygamber Efendimize (S.A.V.) olan sevgilerini slayt gösterisi eşliğinde anlatarak, "Osman GaziŞeyh Edebali'nin odasında Kuran-ı Kerim'e hürmeten 6 saat 23 dakika ayakta beklemiştir. Cenabı Allah, bunun hürmetine Osmanlı İmparatorluğunun 623 yıl dünya üzerinde hüküm sürmesini nasip etmiştir. Osmanlı Sultanlarının birçoğu da velidir. Osmanlının son dönemlerinde tahta çıkan Sultan Abdülhamid Han, Peygamber Efendimiz (S.A.V.) rahatsız olmasın diye Hicaz Demiryolu raylarına keçe döşetmiş ve Amberiye Mescidini yaptırmıştır” dedi.

Konferansın sonunda, Araştırmacı Yazar Recep Babacan’a, AK Parti İlçe Başkanı Erdem Atmaca tarafından bir teşekkür plaketi takdim edildi.
Kitaplarını da imzalayan Recep Babacan, daha sonra ERGAB Başkanı Sedat Sevim ile birlikte, Belediye Başkan Vekili ve Kadınlar Derneği Başkanı Nurcan Akkuş Özçelik ile AK Parti İlçe Başkanı Erdem Atmaca'yı makamlarında ziyaret etti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Kuleli'nin verdiği akşam yemeğine katılan Recep Babacan ve Sedat Sevim Kemaliye'den ayrıldılar.  

instagram facebook twitter

Haberdar Olun